سئو و بهینه‌سازی

چگونه در صدر جستجوی گوگل باشیم؟

چگونه صدر جستجوی گوگل باشیم

چگونه صدر جستجوی گوگل باشیم

 

چگونه صفحه اول گوگل باشیم ؟متخصصان سئو و کاربران معمولی همه یک چیز مشترک دارند – همه آنها می خواهند وب سایت های  خود (یا مشتریانشان) را به بالای نتایج موتورهای جستجو برسانند. یا، اگر قبلاً به آنجا رسیده اند، می خواهند مطمئن شوند که آنجا می مانند.

 

با وجود رقابت بسیار زیاد و الگوریتم‌هایی که دائما در حال ارتقا هستند ، رسیدن  به بالای نتایج جستجوی گوگل می‌تواند بسیار چالش برانگیز باشد. اما این بدان معنا نیست که غیرممکن است. با برنامه ریزی دقیق و استراتژی های مناسب، باید بتوانید در عرض چند ماه وب سایت خود را به رتبه بالاتر یا حتی به صفحه اول برسانید. در اینجا چند تاکتیک وجود دارد که باید از آنها برای رساندن وب سایت خود به بالای نتایج جستجوی گوگل استفاده کنید.

تولید محتوای با کیفیت 

 

۱- تولید محتوای با کیفیت 

 

یکی از حیاتی ترین مراحل برای رتبه بندی سایت شما، ایجاد محتوای ارزشمند و باکیفیت است که مردم مایل به خواندن و لینک دادن به آن هستند. ۹۰ درصد از موفق ترین بازاریابان محتوا ، نیازهای اطلاعاتی مخاطبان خود را در اولویت قرار می دهند. هنگامی که محتوای شما برای مخاطبان شما جالب است، باعث می شود آنها برای مدت طولانی تری در سایت شما بمانند.

 

به گفته کارشناسانی مانند لری کیم، که مطالعاتی را برای شناسایی  ارتباط بین زمانی که یک کاربر در یک صفحه می ماند و رتبه آن صفحه در موتورهای جستجو انجام داده است، می‌تواند بر رتبه‌بندی شما تأثیر مثبت بگذارد. و احتمالاً می دانید که بک لینک ها بر رتبه شما تأثیر می گذارند. مطالعات اخیر ثابت کرد که لینک هایی از سایت‌های بسیار مرتبط با اعتبار بالا می‌تواند به شما کمک کند تا وب‌سایت خود را در گوگل رتبه‌بندی کنید .

 

۲- محتوای طولانی تر ایجاد کنید

 

همچنین می توانید با ایجاد محتوای طولانی تر، وب سایت خود را در رتبه بالاتری در گوگل قرار دهید.محتوای طولانی به شما امکان می دهد در هر موضوعی که بحث می کنید عمیق تر باشید و آن را آموزنده تر و با ارزش تر می کند. بنابراین تمایل به جذب بیشتر دارد، زمان ماندن در سایت شما را افزایش می دهد و به شما کمک می کند رتبه سایت خود را بالاتر ببرید .

 

علاوه بر این، مردم عاشق به اشتراک گذاری محتوای طولانی هستند. تجزیه و تحلیل BuzzSumo از ۱۰۰ میلیون مقاله نشان داد که محتوای طولانی اشتراک‌گذاری اجتماعی بیشتری دارد. مقالات بین  ۳۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ کلمه بیشترین اشتراک را به خود اختصاص دادند و پس از آن مقالات بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ کلمه قرار گرفتند. اشتراک ‌گذاری‌های اجتماعی بیشتر باعث دیده شدن بیشتر و افزایش ترافیک می‌شود که برای رساندن وب‌سایت شما به بالای گوگل بسیار مهم است.

 

۳- برای Google Answer Box بهینه سازی کنید

 

نتایج در google answer box حتی از جایگاه شماره یک در نتایج جستجوی گوگل برجسته تر است.

 

Google Answer Box

 

 

اگر محتوای شما در این بخش نمایش داده شود، دید بسیار بیشتری پیدا می‌کند و احتمالاً کلیک‌ها و ترافیک زیادی را به همراه خواهد داشت. این به شما برای رساندن وب سایت خود به بالای نتایج جستجوی گوگل کمک می کند.

 

این امر باعث می‌شود تا با استفاده از عبارات سؤالی مناسب برای بهینه‌سازی محتوای خود، سایت خود را برای پاسخگوی گوگل بهینه کنید . بر اساس تجزیه و تحلیل توسط  seoClarity انجام گرفته است  ،عبارات سوالی مانند “چگونه” و” چه” دو کلید واژه اصلی بودند که بیشترین استفاده را در بین کاربران داشته اند .

 

برای Google Answer Box بهینه سازی کنید.

 

می‌توانید ازابزارهایی مانند پاسخ به عموم( people also ask ) استفاده کنید تا مشخص کنید افراد چه سوالاتی در مورد یک موضوع خاص می‌پرسند.بهینه‌سازی محتوای خود با این عبارات سؤالی همچنین می‌تواند به جستجوگران که تمایل به پرسیدن سؤالات محاوره‌ای دارند کمک کند.

 

باید از تگ های H2 نیز به درستی در عنوان های فرعی خود استفاده کنید تا به گوگل  کمک کنید تا متوجه شود که به یک سوال پاسخ می دهید.  این برچسب‌ها در کادر پاسخ گوگل نمایش داده می‌شوند تا به جستجوگران ایده‌ای درباره محتوای صفحه شما ارائه دهند. این امر به شما کمک می کند رتبه سایت خود را بالاتر ببرید.

چگونه رتبه یک گوگل شویم؟

 

بهبود تجربه کاربری وب سایت. طبیعی است که وب سایت با تجربه کاربری(User Experience) ظاهر وب سایت شما مورد پسند کاربران قرار گرفته و از آن بازدید بیشتری میکند زمان بیشتری وب سایت می ماند و با پربازدید شدن وب سایت شما رتبه گوگل  بالا میرود…

مطالعه کنید درباره   طراحی سایت املاک

 

برای خواندن ادامه مقاله بروی آن کلیک کنید .

 

۴- رقابت را به دقت زیر نظر داشته باشید

 

همانطور که قبلا ذکر شد، رقابت زیادی در چشم انداز سئو وجود دارد زیرا هر وب سایتی می خواهد به بالای نتایج جستجوی گوگل برسد.

 

بنابراین اگر می خواهید رتبه وب سایت خود را در گوگل بالاتر ببرید، باید همیشه یک قدم جلوتر از رقبای خود باشید. این بدان معنی است که شما باید آنها را به دقت زیر نظر داشته باشید،رتبه فعلی آنها، کلمات کلیدی که استفاده می کنند و غیره.

 

می توانید از ویژگی SpyFu Competitor Analysis استفاده کنید تا نگاهی جامع به عملکرد کلی رقبای خود داشته باشید.  SpyFu به شما کمک می کند تا رقبا و دامنه هایی را که بر روی کلمات کلیدی شما سود می برند شناسایی کنید. و تعداد کلیک هایی که برای کلمات کلیدی خود دریافت می کنند . شما می توانید از تمام این بینش ها برای بهینه سازی استراتژی خود و جلوگیری از سبقت گرفتن از رقبای خود استفاده کنید .

 

۵- ساختار پیوند داخلی خود را بهبود بخشید

 

لینک های داخلی به شما کمک می کنند تا معماری سایت مناسبی را ایجاد کنید. که به گوگل کمک می کند به راحتی در تمام صفحات سایت شما بخزد و آنها را در نتایج جستجوی مرتبط فهرست کند. بنابراین اگر می خواهید وب سایت خود را به بالای نتایج جستجوی گوگل برسانید، باید ساختار پیوند داخلی مناسبی داشته باشید.

 

به گفته MOZ اختار بهینه وب سایت به شکل یک هرم با حداقل لینک بین صفحه اصلی و سایر صفحات است. در عوض، صفحه اصلی را خواهید داشت که به صفحات دسته بندی اصلی پیوند می دهد، که به نوبه خود به صفحات محصول پیوند می دهد .

 

ساختار پیوند داخلی خود را بهبود بخشید

 

حتی هنگام پیوند دادن پست های وبلاگ، می توانید سعی کنید یک پست مفصل و جامع در مورد  یک موضوع خاص داشته باشید. و سپس آن را با سایر پست‌های مرتبط T،مرتبط کنید که تاکتیک‌ها یا موضوعات فرعی خاص را به تفصیل مورد بحث قرار می‌دهند.

 

به عنوان مثال، اگر یک پست در مورد سئو به طور کلی دارید، می توانید به چندین پست دیگر  پیوند دهید که در مورد تاکتیک های خاص سئو مانند بهینه سازی انکر تکست و استراتژی های بک لینک بحث می کند.

 

۶- انکر تکست خود را بهینه کنید

 

بهینه سازی انکر تکست  یکی دیگر از گام های مهم برای رساندن وب سایت شما به بالای نتایج جستجوی گوگل است. انکر تکست که برای پیوند دادن به صفحات دیگر استفاده می‌کنید می‌تواند به گوگل کمک کند تا بفهمد صفحه درباره چیست و به فهرست کردن دقیق صفحات کمک می‌کند .

 

بنابراین استفاده از کلمات کلیدی مرتبط به عنوان انکر تکست راهی عالی برای راهنمایی موتورهای جستجو و کمک به آنها در درک محتوای صفحه شما و رتبه بالاتر سایت شما است .

 

۷- یک استراتژی ارسال مخاطب عالی داشته باشید

 

مهم نیست که چه چیزی شنیده اید، پست مهمان همچنان یکی از بهترین راه ها برای رساندن وب سایت شما به بالای نتایج جستجوی گوگل است. این فقط به دلیل بک لینک نیست، بلکه به دلیل افزایش میزان دیده شدن شما توسط مخاطبان است .

 

با بک لینک گرفتن از یک سایت معتبر، اعتبار خود را افزایش می دهید  و افراد بیشتری را به سایت خود جذب می کنید. همه اینها به یک Domain Authority بالاتر کمک می کند و درنهایت به شما کمک می کند تا در بالای نتایج جستجوی گوگل باشید .

 

۸- نمایش ریچ اسنیپت ها در جستجو

 

نمایش ریچ اسنیپت ها در نتایج موتور جستجوی شما یکی از بهترین راه ها برای دریافت کلیک بیشتر به  سایت شما است. این به نوبه خود به بهبود رتبه شما کمک می کند و در نهایت می تواند به شما کمک کند تا وب سایت خود را در بالای نتایج جستجوی گوگل قرار دهید.

 

داده‌های ساختاریافته در HTML  صفحه شما به گوگل کمک می‌کند تا ریچ اسنیپت‌های دقیقی را برای جستجوگران به نمایش بگذارد. این می تواند شامل اطلاعاتی مانند قیمت، رتبه بندی، در دسترس بودن  سهام و موارد دیگر باشد .

مطالعه کنید درباره   گوگل تگ منیجر

 

بنابراین جستجوگران تصویر دقیقی از مرتبط بودن یا نبودن محصول یا محتوا به آنها می گیرند. این یک راه عالی برای به حداقل رساندن پرش ها نیز است، زیرا بیشتر کلیک ها از جستجوگران مربوطه خواهد بود.

 

جان مولر از گوگل همچنین تصریح کرده است که استفاده از داده های ساختاریافته باعث می شود گوگل راحت تر بفهمد که در کدام جستجوها باید صفحه شما را نمایش دهد. به عبارت دیگر، هدف گذاری شما را بهبود می بخشد و رتبه بندی صفحه شما را برای نتایج جستجوی مرتبط آسان تر می کند، حتی اگر به طور مستقیم بر رتبه بندی تأثیر نداشته باشد.

 

هرچه برای کلمات کلیدی مرتبط رتبه بیشتری داشته باشید، ترافیک مرتبط بیشتری دریافت خواهید کرد. همه اینها به رتبه بندی بهتر سایت شما  کمک می کند.

 

URL – 9 های خود را بهینه کنید 

 

همانطور که ممکن است کوچک به نظر برسد، ساختار URL شما یک فاکتور ، برای بهبود رتبه شما است. به خودی خود، ممکن است تأثیر زیادی بر رتبه بندی موتور جستجوی شما نداشته باشد . اما اگر می‌خواهید وب‌سایت خود را در صدر نتایج جستجوی گوگل قرار دهید، نمی‌توانید حتی کوچک‌ترین عواملی را که می‌توانند بر رتبه شما تأثیر می‌گذارند نادیده بگیرید.

 

۱۰- متا تگ های خود را بهینه کنید

 

مانند URL صفحه شما، متا تگ های شما فاکتورهای کوچک اما مهمی هستند که می توانند بر رتبه صفحه شما تأثیر بگذارند . شما باید هم تگ عنوان و هم توضیحات متا خود را بهینه کنید تا به موتورهای جستجو و کاربران در درک محتوای صفحه شما کمک کند. این می تواند به افزایش نرخ کلیک شما کمک کند، در حالی که به گوگل اجازه می دهد صفحه شما را در نتایج جستجوی مرتبط رتبه بندی کند .

 

در اینجا چند روش وجود دارد که به شما کمک می کند متا تگ خود را بهینه کنید و وب  سایت خود را در رتبه بالاتری قرار دهید .

 

  • مطالعه سئوی شناختی که قبلا ذکر شد نشان داد که وجود کلمه کلیدی در عنوان شما می تواند تفاوت بین رتبه اول و دوم را ایجاد کند. این امر بهینه سازی برچسب عنوان خود را با  کلمات کلیدی مرتبط بسیار مهم می کند .
  •  به طور مشابه، شما باید توضیحات متا خود را با کلمات کلیدی مرتبط نیز بهینه کنید. اما از کلمات کلیدی در مت ی خود بصورت اسپماستفاده نکنید . از آنها به طور طبیعی استفاده کنید تا توضیحات به خوبی جریان یابد و هم برای موتورهای جستجو و هم برای انسان قابل درک باشد .
  • عناوین خود را کوتاه، جذاب و دقیق نگه دارید. میانگین طول عنوان در نتایج جستجوی طبیعی ۵۵.۰۴ است. اما در صورت نیاز می توانید از ۶۰ تا ۶۵ عبور کنید، بدون اینکه از محدودیت ۷۰ کاراکتر تجاوز کنید.
  • محتوای صفحه خود را با استفاده از توضیحات متا خلاصه کنید. از طولانی کردن آنها خودداری کنید، زیرا ممکن است هر چیزی بیش از ۱۶۰ کاراکتر به طور کامل در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده نشود.

۱۱- سرعت بارگذاری صفحه را بهبود بخشید

 

از جولای ۲۰۱۸، سرعت صفحه موبایل به یک فاکتور مهم رتبه بندی برای جستجوهای موبایل تبدیل شد. در حالی که گوگل می گوید که این به روز رسانی تنها بر بخش کوچکی از جستجوها تاثیر می گذارد، این بدان معنا نیست که شما باید آن را نادیده بگیرید .

 

همانطور که قبلا ذکر شد، اگر هدف شما این است که وب سایت خود را به بالای نتایج جستجوی گوگل ببرید، نمی توانید حتی کوچکترین عوامل رتبه بندی را نادیده بگیرید .و اگرچه توجه فقط برای جستجوهای تلفن همراه است، اما این احتمال وجود دارد که همچنان در بلندمدت بر رتبه کلی شما تأثیر بگذارد .

 

یک صفحه با بارگذاری سریع رضایت مندی کاربر را افزایش می دهد، که احتمالاً تعداد پرش ها را کاهش می دهد. این می تواند در نهایت به رتبه بندی  بالاتر در نتایج موتور جستجوی گوگل کمک کند. میتوانید از Google PageSpeed Insights برای مشاهده سرعت بارگیری وب سایت خود  استفاده کنید. این ابزار علاوه بر تجزیه و تحلیل سرعت بارگذاری صفحه شما در موبایل و دسکتاپ، ره حل های هم برای افزایش سرعت بارگذاری صفحه شما می دهد .

سرعت بارگذاری صفحه را بهبود بخشید

۱۲- حضور خود در رسانه های اجتماعی را بهبود بخشید

اگر چه گوگل این موضوع  را به عنوان یک عامل رتبه بندی مستقیم در نظر نمی گیرد. با این حال، چندین مطالعه ارتباط بین حضور خوب در رسانه های اجتماعی و رتبه بالاتر موتور جستجو را نشان داده می دهد . به عنوان مثال،  صفحاتی با رتبه بندی جستجوی بهتر تمایل بیشتری به حضور در رسانه های اجتماعی دارند.

مطالعه کنید درباره   انواع ربات های گوگل

 

این مطالعه ارتباط نزدیکی بین رتبه‌بندی بالاتر و فعالیت بالاتر رسانه‌های اجتماعی نشان داد. این بدان معناست که تعداد لایک‌ها، نظرات و اشتراک‌گذاری‌هایی که در رسانه‌های اجتماعی دریافت می‌کنید تا حدی بر رتبه شما تأثیر می‌گذارد. این احتمالاً به این دلیل است که افزایش فعالیت رسانه‌های اجتماعی شناخته شدن را بهبود می‌بخشد که می‌تواند ترافیک شما را بیشتر کند.

 

این به این معنی است که اگر می خواهید وب سایت خود را به بالای نتایج جستجوی گوگل برسانید، باید مطمئن شوید که حضور خود را در رسانه های اجتماعی تقویت می کنید. تعامل با مخاطبان و به اشتراک گذاری محتوای ارزشمند با آنها می تواند به شما کمک کند تا رتبه سایت خود را بالاتر ببرید.

 

شما باید پست های مرتبط و جذاب  را به اشتراک بگذارید تا دنبال کنندگان بیشتری جذب کنید. همچنین باید با پاسخ دادن به سؤالات آنها یا به طور کلی از نظرات آنها تشکر کنید . علاوه بر این، می توانید نظرسنجی انجام دهید، از آنها سؤال بپرسید و غیره تا تعامل بیشتری  داشته باشید و تعامل بیشتری را به دست آورید .

 

۱۳- فهرست کسب و کار من در گوگل را بهینه کنید

 

رتبه بالاتر در نتایج جستجوی محلی گام مهم دیگری برای رتبه بندی در بالای نتایج جستجوی طبیعی  گوگل است . همانطور که می دانید، نتایج در بسته محلی بسیار برجسته تر از هر نتیجه جستجوی دیگری است.

 

در اینجا چند نکته وجود دارد که می تواند به شما در انجام این کار کمک کند 

 

  • اطمینان حاصل کنید که تمام جزئیات کسب و کار خود را به درستی پر کرده اید. این شامل نام کسب و کار، آدرس، اطلاعات تماس، URL وب سایت، دسته بندی، ساعات کاری توضیحات شما می شود. نام کسب و کار شما باید دقیقاً همانطور که در زندگی واقعی وجود  دارد باشد، و هر اطلاعات دیگری که ارائه می کنید باید صحیح باشد .
  • برای نشان دادن دقیق کسب‌وکارتان و برجسته‌تر و جذاب‌تر کردن فهرست ها، تصاویری را اضافه کنید
  • برای اعلام رویدادها، فروش‌ها یا محصولات آینده، GMB ایجاد کنید  تا مردم را  پست‌های در مورد  کسب و کار خود  به روز نگه دارید .
  • مشتریان خود را تشویق کنید تا درباره کسب و کار، محصولات و خدمات شما نظر بدهند تا  مطمئن شوند که فهرست شما متمایز است .

 

۱۴- یک استراتژی PPC موثر داشته باشید 

 

استراتژی PPC ممکن است لزوماً بر رتبه شما تأثیر مستقیم نداشته باشد. با این حال، برای افزایش آگاهی از برند بسیار مهم است زیرا به رتبه بندی سایت شما در بین نتایج  جستجو و فیدهای رسانه های اجتماعی به طور یکسان کمک می کند. و افزایش ترافیک ناشی از افزایش دید می تواند در طول زمان برای افزایش رتبه وب سایت شما ایجاد شود .

 

اگر می‌خواهید وب‌سایت خود را به بالاترین سطح گوگل برسانید، ایجاد یک استراتژی سئو و PPC یکپارچه بسیار مهم است. این دو استراتژی که با هم کار می کنند می توانند به طور قابل توجهی وب سایت شما را تقویت کنند و رتبه شما را دو برابر افزایش دهند .

 

سخن پایانی

 

بسیاری از نکاتی که ذکر کردیم به استراتژی بازاریابی مربوط می شود. رساندن صفحه شما به بالای نتایج جستجوی گوگل به جنبه های فنی نیز بستگی دارد.

 

اینها برخی از بهترین راه‌هایی هستند که به شما کمک می‌کنند رتبه‌بندی خود را بهبود بخشید و در صفحه اول گوگل قرار بگیرید. در حالی که برخی از آنها ممکن است مستقیماً بر رتبه بندی  شما تأثیر بگذارند، برخی دیگر تأثیر غیرمستقیم تری دارند. اما اگر می‌خواهید بر نحوه رساندن وب‌سایت خود به بالای گوگل مسلط شوید، باید این تاکتیک‌ها را به همان اندازه در اولویت قرار دهید. شما نمی توانید چیزی را نادیده بگیرید فقط به این دلیل  که یک عامل رتبه بندی کوچکتر است .

 

اکنون، با استفاده از نکات بالا دست به کار شوید تا رتبه وب سایت خود را افزایش دهید و وب سایت خود را به صفحه برتر برسانید .

 

برای مشاوره رایگان و استفاده از خدمات ویستا وب با ما در تماس باشید.

[aux_divider width=”medium” style=”solid” margin_top=”20″ margin_bottom=”20″ extra_classes=””]

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
مشاوره + تخفیف بلک فرایدی